Nowość w ofercie
CYST-U-RON

Miło nam poinformować, że do portfolio firmy Miralex dołączył nowy specjalistyczny preparat urologiczny – Cyst-u-ron.

Cyst-u-ron polisiarczan pentosanu sodu, wyrób medyczny do leczenia w przypadku:
a. Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego,
b. Zespół bolesnego pęcherza,
c. Popromienne zapalenie pęcherza moczowego.

Cyst-u-ron uzupełnia ubytki warstwy glikozaminoglikanów (warstwy GAG) błony śluzowej pęcherza moczowego w przypadku wszystkich postaci niebakteryjnych, przewlekłych chorób pęcherza moczowego.

Cyst-u-ron, dociera do pęcherza dzięki swemu strukturalnemu podobieństwu do glikozaminoglikanów w błonie śluzowej pęcherza, uzupełnia ubytki w tej warstwie, zapobiegając jednocześnie dalszemu przenikaniu szkodliwych substancji.

Wlewki Cyst-u-ron w odróżnieniu od innych preparatów doustnych w odpowiednim stężeniu docierają bezpośrednio do miejsca działania, a mianowicie do błony śluzowej pęcherza moczowego. Nie pokonuje drogi przez cały organizm, co pozwala uniknąć możliwych działań niepożądanych. Cyst-u-ron w pełni działa bezpośrednio na błonę śluzową pęcherza. Jednocześnie PPS ma właściwości przeciwzapalne i zahamowaniu ulega proces zapalny stanowiący bolesny objaw choroby.

Cyst-u-ron pomaga w dużym stopniu uśmierzyć objawy śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego i zespołu bolesnego pęcherza, przyczyniając się do polepszenia jakości życia pacjentów.

Cyst -u-ron ma postać sterylnego roztworu do bezpośredniego podawania do pęcherza moczowego za pomocą cewnika.

Cyst-u-ron to gotowy do użycia, sterylny, izotoniczny roztwór polisiarczanu pentozanu sodu, o wartosci pH 6, pakowany w szklane fiolki do bezpośredniego podawania do pęcherza moczowego za pomocą cewnika.. Jedna fiolka zawiera 30 ml roztworu, co odpowiada 300 ml polisiarczanu pentozanu sodu (10 mg/ml). Polisiarczan pentozanu sodu to estryfikowany wielocukier, pozyskiwany w sposób półsyntetyczny z drewna bukowego.

Cyst-u-ron podawany jest w postaci wlewek do pęcherza moczowego, gdzie tworzy warstwę ochronną. Pęcherz moczowy wysłany jest warstwą glikozaminoglikanów (GAG). W przypadku uszkodzenia tej warstwy może dochodzić do przenikania bakterii, mikrokryształów, protein i innych zwiazków drażniących obecnych w moczu (np. mocznika) do głębszych warstw ściany pęcherza, powodując bolesne stany zapalne. Polisiarczan pentozanu sodu jest w stanie, prawdopodobnie dzięki swemu strukturalnemu podobieństwu do glikozaminoglikanów, uzupełnić i zregenerować uszkodzoną warstwę GAG w błonie śluzowej pęcherza moczowego. W rezultacie związek ten zapobiega przenikaniu bakterii, mikrokryształów, białek i innych związków drażniących obecnych w moczu do głębszych warstw ściany pęcherza, przez co chroni błonę śluzową przed dalszymi uszkodzeniami i przewlekłymi stanami zapalnymi. cyst-u-ron to wyrób medyczny, który przywraca strukturę i biologiczne funkcje błony śluzowej pęcherza moczowego. Jest on przeznaczony do doraźnego zastosowania, które może być powtarzane w sposób nieprzerwany.

Leczenie z zastosowaniem polisiarczanu pentozanu sodu przywraca fizjologiczne funkcje ściany pęcherza moczowego. Jednocześnie dochodzi do zahamowania reakcji zapalnych oraz utworzenia warstwy chroniącej ścianę pęcherza przed toksycznym działaniem mikroorganizmów i szkodliwych substancji obecnych w moczu.

Podsumowując, w wyniku leczenia wyrobem medycznym cyst-u-ron można zaobserwować znaczne złagodzenie objawów spowodowanych zespołem bolesnego pęcherza moczowego.

Dawkowanie i sposób podawania: Pierwsze 2 tygodnie: 1 fiolka 2 razy w tygodniu. Kolejne 10 tygodni: 1 fiolka raz w tygodniu, aż do ustąpienia objawów. Zaleca się kontynuowanie leczenia w schemacie dawkowania: 1 fiolka raz w miesiącu.